Vydatnější srážky v nedohlednu

Vydatnější srážky v nedohlednu
22.01.2017
Počasí během týdne bude nadále ovlivňovat tlaková výše, díky které bude převládat slunečná obloha, místy však zatažená nízkou oblačností, při které se ojediněle vyskytnou slabé sněhové přeháňky. Trvalejší srážky v následujících dvou týdnech momentálně nepředpokládáme.

V pondělí bude oblačno až zataženo, na horách místy, jinde jen ojediněle jasno až skoro jasno. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C, ojediněle až na -14 °C a denní teploty vystoupí na -4 až 0 °C, na severovýchodě okolo 1 °C.

V úterý a ve středu bude převládat oblačná až zatažená obloha, jen ojediněle se zmenšenou oblačností. Ojediněle se slabými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C, v úterý ojediněle až na -14 °C. Denní teploty vystoupí v úterý na -3 až 1 °C a ve středu na -2 až 2 °C.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností, ojediněle se slabým sněžením. Ranní teploty klesnou na -7 až -11 °C, ojediněle až na -14 °C a denní teploty vystoupí na -4 až 0 °C, ojediněle až na 1 °C.

Během víkendu očekáváme zpočátku jasno až skoro jasno, postupně od severozápadu přibývání oblačnosti a zejména v neděli místy s přeháňkami, které budou postupně díky oteplení většinou dešťové. Ranní teploty očekáváme v sobotu na -6 až -10 °C, ojediněle až na -12 °C a v neděli na 0 až -4 °C, na Moravě až na -10 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na -2 až 2 °C a v neděli na 0 až 4 °C, v Čechách až na 5 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 30. ledna, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, na začátku a na konci týdne přechodně s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

 

 

 

 

frame-scrollup