Vrcholí hurikánová sezóna

Vrcholí hurikánová sezóna
15.09.2010
Atlantikem se valí tři silné bouře, smetou Bermudské ostrovy?

Hurikánová sezóna je v plném proudu a pravděpodobně jsme na samém vrcholu letošní sezóny. V Atlantiku se nachází hurikán Igor, tropická bouře Karl a hurikán Julia. Hurikán Julia se zformoval během neděle a momentálně se nachází západně od Kapverdských ostrovů a bude postupovat k severozápadu. Nad pevninu by se dostat neměl, takže způsobené škody by měly být minimální.

Karibik se potýká s tropickou bouří Karl, která má za následek oblačné počasí bohaté na srážky. Karl se momentálně vyskytuje u pobřeží Belize a Mexika. Další jeho pouť by měla pokračovat severozápadně přes poloostrov Youcatán do Mexického zálivu a následně do centrálního Mexika. Vzhledem k intenzivním dešťům se očekávají záplavy a silný vítr, který bude mít za následek vlnobití.

Hurikán Igor se nachází asi 1500 km východně od Dominikánské republiky. Postupuje také k severozápadu a postupně bude slábnout. Na pobřeží USA by neměl dorazit, měl by zůstat nad mořem, ale projde v blízkosti Bermudských ostrovů, kde by mohl způsobit těžké škody.

 

frame-scrollup