Vrátí se zima s koncem týdne?

Vrátí se zima s koncem týdne?
11.03.2018
Počasí na začátku týdne bude ještě teplé s maximy nad 10 °C, avšak na konci týdne se s velkou pravděpodobností vrátí na chvíli zima, teploty se dostanou blízko nule a místy se přidá sněžení.

V pondělí bude zataženo až oblačno, od západu s deštěm, zejména v Čechách místy vydatnějším. Ranní teploty klesnou v Čechách na 7 až 3 °C, na Moravě na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, na Moravě až na 15 °C. Vát bude mírný jihozápadní, na Moravě zpočátku čerstvý jižní vítr.

V úterý bude většinou oblačnou až zataženo, místy s přeháňkami. Zpočátku ještě místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu bude zpočátku oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, od 800 m sněhovými nebo smíšenými, postupně ustávání srážek a místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek nás čeká polojasno až oblačno. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami, na horách se sněžením. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

Výhled na víkend je zatím, co se týče aktuálních výstupů dat velmi rozdílný, část se klaní pro variantu deštivou s teplotami v noci okolo 3 °C a ve dne okolo 8 °C, avšak je zde velká pravděpodobnost varianty chladnější, zataženo s deštěm, postupně se sněžením. S ranními teplotami v sobotu 5 až 1 °C a v neděli 0 až -4 °C. Denní teploty v sobotu 2 až 6 °C a v neděli -1 až 3 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 19. března, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 1 až -3 °C, postupně na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí nejčastěji na 3 až 7 °C.

 

 

frame-scrollup