Vrátí se mrazivé noci a od vyšších poloh sněžení

Vrátí se mrazivé noci a od vyšších poloh sněžení
11.12.2016
Studená fronta ovlivní počasí během pondělí, od vyšších poloh se vrátí sněžení a teploty v noci začnou klesat pod 0 °C.

V pondělí bude počasí ovlivňovat studená fronta, zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, postupně ubývání oblačnosti a srážek. Od vyšších poloh srážky sněhové, na severovýchodě postupně sněžení nebo déšť se sněhem už od středních poloh. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, od severu postupně ochlazování. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

V úterý bude zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, odpoledne od západu přibývání oblačnosti a k večeru na západě i srážek. Ranní teploty klesnou v Čechách na 2 až -2 °C, na Moravě na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 2 až 6 °C, na Moravě na -1 až 3 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr.

Ve středu ovlivní počasí další studená fronta, zpočátku očekáváme zataženo, od severozápadu s deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Odpoledne od severozápadu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, na severovýchodě okolo 1 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno, ve čtvrtek zpočátku ještě místy oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 2 až -2 °C a  v pátek na -1 až -5 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 0 až 4 °C a v pátek na -3 až 1 °C.

Během víkendu očekáváme jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 19. prosince, naznačuje většinou polojasno, jen ojediněle přechodně oblačno se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

 

frame-scrollup