Víkend zatažený a deštivý, na horách se sněžením

Víkend zatažený a deštivý, na horách se sněžením
07.03.2019
Ve čtvrtek vystoupily maximální teploty nad 20 °C na jižní Moravě v dalších dnech tak vysoké teploty nehrozí a o víkendu nás čeká zatažená obloha s občasným deštěm, na horách se sněžením.

Během víkendu nás ovlivní od severozápadu jednotlivé frontální systémy, čeká nás velká oblačnost a četné srážky, které budou na horách ve formě sněžení. Denní maxima okolo 10 °C.

V noci na sobotu bude zpočátku polojasno, od západu postupně přibývání oblačnosti, ojediněle s přeháňkami. Teploty klesnou na 4 až 0 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr. Během dne polojasno, od západu postupně zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, na horách se sněžením. Teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

V noci na neděli nás čeká zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, od 800 m s deštěm se sněhem nebo se sněžením. Teploty klesnou na 6 až 2 °C. Vát bude mírný, postupně čerstvý západní vítr. V neděli zpočátku zataženo s deštěm, na horách se sněžením. Od západu postupně ubývání srážek a protrhávání oblačnosti. Teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude čerstvý západní vítr, který během dne zeslábne.

Nejteplejším dnem byl čtvrtek, kdy se na jižní Moravě teploty dostaly přes hranici 20 °C, takto vysoké teploty naštěstí už v dalších dnech neočekáváme a rychlý jarní rozvoj přírody by se mohl zbrzdit.

Maximální teploty ve čtvrtek 7. března se přehouply přes hranici 20 °C.

(ČHMÚ)

 

frame-scrollup