Víkend z velké části proprší

Víkend z velké části proprší
17.03.2017
Slunečný týden vystřídá o víkendu zatažená obloha s deštěm, na horách se sněžením.

Slunečné počasí v pátek pokazí od západu studená fronta, která bude v noci na sobotu přecházet přes naše území. Během víkendu budou přecházet od západu přes naše území další frontální systémy.

V noci na sobotu bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. K ránu v Čechách srážky vydatnější. Teploty klesnou na 6 až 2 °C. Vát bude mírný západní vítr, který bude k ránu na západě zesilovat. Během soboty bude zataženo s deštěm, místy trvalejším. Na horách se sněžením. Odpoledne místy ubývání srážek. Teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

Počasí v noci na neděli bude zataženo až oblačno, na jihozápadě Čech místy s přeháňkami, na horách sněhovými. Na severovýchodě území přechodně polojasno. Teploty klesnou na 6 až 2 °C, na severovýchodě při zmenšené oblačnosti až na -1 °C. Vát bude slabý, místy mírný severozápadní vítr. Během dne očekáváme zataženo, od západu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Teploty vystoupí na 7 až 11 °C, v Čechách při zmenšené oblačnosti ojediněle až na 13 °C. Ráno ještě na Moravě místy polojasno. Odpoledne od západu ubývání oblačnosti a srážek. Vát bude mírný západní vítr.

frame-scrollup