Víkend s tropy a bouřkami

Víkend s tropy a bouřkami
28.06.2012
O víkendu teploty překročí 30 °C, čekají nás bouřky, ojediněle i kroupy

Za teplou frontou, která bude dnes, tedy ve čtvrtek přecházet přes naše území, k nám začne proudit velmi teplá vzduch od západu a díky tomu budou teploty od pátku dosahovat k 30 °C a na mnoha místech budou tuto hranici výrazně překračovat.

V pátek bude skoro jasno až polojasno, zejména odpoledne v Čechách místy přechodně zvětšená oblačnost s přeháňkami a s bouřkami. Denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C. Vát bude slabý vítr jižních směrů.

V sobotu bude zpočátku skoro jasno až polojasno, zejména během odpoledne přechodně zvětšená oblačnost s přeháňkami a s bouřkami. V bouřkách bude zesilovat vítr a můžou se vyskytovat přívalové srážky a krupobití. Ranní teplota klesne na 19 až 15 °C, nejvyšší denní teplota vystoupí na 29 až 33 °C.

V neděli bude zpočátku skoro jasno až polojasno, zejména během odpoledne přechodně zvětšená oblačnost s přeháňkami a s bouřkami. V bouřkách bude zesilovat vítr a můžou se vyskytovat přívalové srážky a krupobití. Ranní teplota klesne na 20 až 16 °C, nejvyšší denní teplota vystoupí na 30 až 34 °C.

Podobný charakter bude přetrvávat i na začátku příštího týdne, dopoledne se zmenšenou oblačností, v odpoledních hodinách místy až oblačno s přeháňkami a s bouřkami. Jen teploty klesnou o trochu níže, na 24 až 28 °C a noční teploty poklesnou na 18 až 14 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

meteoobchod.cz

frame-scrollup