Víkend s teplotami do 34 °C

Víkend s teplotami do 34 °C
25.08.2017
Víkendové počasí bude polojasné až oblačné, přechodně místy s přeháňkami a s bouřkami, spolu s vysokými teplotami do 34 °C.

O víkendu se bude nad naším územím udržovat nevýrazné tlakové pole spolu s frontálním rozhraním, díky čemuž k nám bude od jihozápadu proudit teplý vzduch, kdy se teploty vrátí k 30 °C a na jižní Moravě až k 34 °C. Měnit se to začne až v neděli, kdy postupně začne počasí ovlivňovat od západu studená fronta.

V noci na sobotu bude polojasno až oblačno, zpočátku místy, postupně jen ojediněle s přeháňkami. Teploty klesnou na 18 až 14 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr. Během dne bude polojasno, zpočátku ojediněle, postupně místy až oblačno s přeháňkami a s bouřkami. Teploty vystoupí na 28 až 32 °C, na jižní Moravě až na 34 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr, který bude v bouřkách zesilovat.

Noc na neděli přinese zpočátku oblačnou oblohu, místy s přeháňkami a s bouřkami, postupně většinou polojasno a srážky jen ojediněle. Teploty klesnou na 20 až 16 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr, který bude v bouřkách zesilovat. Neděle bude zpočátku polojasná, postupně od západu přibývání oblačnosti a místy s přeháňkami a s bouřkami. Teploty vystoupí na 27 až 31 °C, na jižní Moravě až na 33 °C, od západu ochlazování. Vát bude mírný severozápadní vítr, který bude v bouřkách zesilovat.

 

frame-scrollup