Víkend proměnlivý s deštěm na horách se sněžením

Víkend proměnlivý s deštěm na horách se sněžením
27.12.2013
Počasí o víkendu proměnlivé, místy se slabým deštěm, na horách se sněžením. Na Moravě se opět zvedne vítr.

V sobotu k nám bude nadále proudit ve vyšších vrstvách atmosféry, kolem tlakové níže nad severozápadní Evropou, teplý vzduch. Proudění zastaví v noci na neděli zvlněná studená fronta, která přejde přes střední Evropu k východu. V neděli ovlivní počasí od jihozápadu hřeben vyššího tlaku vzduchu.

V noci na sobotu bude oblačno až polojasno, zejména na Moravě místy zataženo nízkou oblačností, ojediněle s mrholením. Teploty klesnou na 4 až 0 °C. Vát bude mírný, na východních horách až čerstvý jihovýchodní vítr. Během soboty bude oblačno až polojasno, na Moravě místy zataženo nízkou oblačností. Odpoledne a k večeru na západě přibývání frontální oblačnosti s dešťovými přeháňkami. Teploty vystoupí na 4 až 8 °C, na severovýchodě až na 10 °C, při nízké oblačnosti okolo 3 °C. Vát bude mírný, na Moravě a severních horách až čerstvý jihovýchodní vítr.

V noci na neděli bude zataženo až oblačno, od západu postupně se slabým deštěm nebo se slabými přeháňkami, na hřebenech hor srážky smíšené nebo sněhové. Teploty klesnou na 4 až 0 °C. Vát bude slabý západní, na Moravě až jihozápadní vítr. Během neděle bude zpočátku zataženo až oblačno, místy s občasným slabým deštěm nebo s přeháňkami, na horách srážky sněhové. Odpoledne od západu postupně ubývání srážek a protrhávání oblačnosti. Teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup