Víkend přinese srážky a nižší teploty

Víkend přinese srážky a nižší teploty
19.05.2017
Slunečné počasí vystřídá o víkendu díky zvlněné studené frontě počasí se zvětšenou oblačností a s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Teploty o trošku klesnou.

Víkendové počasí výrazně ovlivní od západu postupující zvlněná studená fronta. V noci na sobotu bude v Čechách oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami, na Moravě většinou polojasno a srážky jen ojediněle. Teploty klesnou na 14 až 10 °C, na západě Čech okolo 9 °C. Vát bude mírný, v Čechách místy až čerstvý západní vítr. Během dne nás čeká polojasno až oblačno, místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Teploty vystoupí na 14 až 18 °C, na Moravě až na 22 °C. Vát bude mírný, na Moravě přechodně místy až čerstvý severozápadní vítr.

V noci na neděli bude oblačno až zataženo, na západě místy polojasno. V Čechách jen ojediněle, na Moravě místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Teploty klesnou na 12 až 8 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. Během dne bude zpočátku oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude mírný severní vítr.

 

frame-scrollup