Víkend přinese oteplení a do nížin i déšť

Víkend přinese oteplení a do nížin i déšť
20.01.2016
Do konce pracovního týdne bude pořádně mrazivo, s víkendem dorazí oteplení a denní teploty vystoupí nad nulu

S víkendem dorazí postupně oteplení a srážky, které by měly o víkendu zejména v Čechách přecházet v nižších polohách ve smíšené. Denní teploty se dostanou postupně k nule a zejména v Čechách můžou vystoupit až ke 2 °C.

Ve čtvrtek bude zpočátku oblačno až polojasno, v horských oblastech místy se sněhovými přeháňkami. Během dne ubývání oblačnosti a srážek až na skoro jasno. Ranní teploty klesnou na -7 až -11 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce až na -15 °C. Denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V pátek bude jasno až polojasno, ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou -12 až -16 °C, ojediněle až na -20 °C a denní teploty vystoupí na -8 až -4 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V sobotu očekáváme zpočátku polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti se sněžením, které bude později přecházet na západě Čech v nižších polohách ve srážky smíšené nebo mrznoucí. Ranní teploty klesnou na -10 až -14 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce ojediněle až na -16 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na -6 až -2 °C, na západě Čech až na 2 °C. Vát bude slabý jižní vítr, který se bude na západě měnit na mírný západní.

V neděli očekáváme oblačno až zataženo, místy se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v Čechách v nižších polohách přecházet ve srážky dešťové nebo mrznoucí. Ranní teploty klesnou v Čechách na 0 až -4 °C a na Moravě na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný západní vítr.

frame-scrollup