Víkend přinese ochlazení a sněžení

Víkend přinese ochlazení a sněžení
14.01.2015
Během víkendu postupně ochlazování a sněžení, které bude zpočátku v horských oblastech a v neděli pak ve všech polohách

Ve čtvrtek počasí ovlivní teplá fronta, která bude od západu přecházet přes naše území, v pátek ji vystřídá zvlněná studená fronta, která přinese ochlazení a sněžení.

Ve čtvrtek bude zpočátku polojasno až oblačno, postupně přibývání oblačnosti až na zataženo. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, v Čechách ojediněle až na 7 °C. Vát bude mírný, na severních horách až čerstvý jihovýchodní vítr.

V pátek bude polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. Odpoledne a k večeru od severozápadu přibývání oblačnosti a k večeru na severozápadě místy s přeháňkami, na hřebenech hor sněhovými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V sobotu bude zataženo, na východě Moravy zpočátku ještě polojasno, od severozápadu s deštěm, který bude postupně od vyšších poloh přecházet ve sněžení. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 1 až 5 °C, na Moravě na 3 až 7 °C. Vát bude mírný severní vítr.

V neděli bude zataženo, zpočátku s deštěm, v Čechách od středních poloh a na Moravě od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Postupně sněžení ve všech polohách. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup