Víkend přinese intenzivní déšť a bouřky, pozor na krupobití

Víkend přinese intenzivní déšť a bouřky, pozor na krupobití
24.06.2016
Slunečné a tropické počasí skončí se začátkem víkendu, kdy počasí začne ovlivňovat zvlněná studená fronta, čeká nás velká oblačnost a intenzivní bouřky a srážky.

V noci na sobotu bude jasno až skoro jasno, teploty klesnou na 20 až 16 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr. Během dne nás začne v odpoledních hodinách od západu postupně ovlivňovat zvlněná studená fronta a počasí se začne kazit a nabývat na extrémech. Zpočátku bude tedy jasno až skoro jasno, ojediněle se můžou vyskytnout přeháňky s bouřkami. Odpoledne a k večeru od západu postupně přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami, které budou zejména v Čechách místy intenzivní a s krupobitím. Teploty vystoupí na 31 až 35 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr, který se na západě postupně stočí na západní.

V noci na neděli bude zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku místy s bouřkami. Ojediněle srážky a bouřky intenzivnějšího charakteru s krupobitím. Teploty klesnou na 20 až 16 °C. Vát bude mírný západní vítr. Během neděle bude zpočátku zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami, na Moravě zpočátku ještě i s bouřkami. Během odpoledne od severozápadu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí v Čechách na 21 až 25 °C, na Moravě na 25 až 29 °C. Vát bude mírný západní vítr.

frame-scrollup