Víkend nezopakuje teplo z konce února

Víkend nezopakuje teplo z konce února
28.02.2019
Konec února byl extrémně teplý a víkend v tomto duchu už naštěstí nebude pokračovat, čeká nás převážně zatažená až oblačná obloha s občasnými srážkami, na horách a přechodně i ve vyšších polohách srážky smíšené nebo sněhové.

V noci na sobotu očekáváme zataženo až oblačno, zejména na jihozápadě s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Teploty klesnou na 6 až 2 °C, na severovýchodě na 0 °C. Vát bude mírný západní vítr. V sobotu oblačno, místy s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Noc na neděli bude s proměnlivou oblačností, ojediněle s přeháňkami a teploty klesnou na 6 až 2 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr. Během neděle bude zataženo až oblačno, místy s občasnými přeháňkami, na horách sněhovými. Teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude čerstvý západní až jihozápadní vítr.

Maximální teploty včera, ve čtvrtek 28. února byly velmi vysoké. Nejvyšší teplota byla naměřena na stanici Kobylí 18,8 °C, České Budějovice  18,2 °C, Praha - Klementinum 16,1 °C. Takto vysoké teploty se v dalších dnech ke štěstí přírody nebudou opakovat, ale i přes to zůstanou okolo 10 °C.

maximální teploty 28. února 2019

frame-scrollup