Víkend horký, ale se srážkami, ojediněle intenzivními

Víkend horký, ale se srážkami, ojediněle intenzivními
12.06.2015
Víkendové teploty porostou k 32 °C, ojediněle se vyskytnou intenzivní srážky a bouřky

Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu, k nám bude vrcholit příliv horkého vzduchu od jihu. V neděli začne počasí od západu ovlivňovat studená fronta.

V noci na sobotu bude jasno až polojasno, na severu a severovýchodě zpočátku ještě ojediněle až oblačno s přeháňkami. Teploty klesnou na 18 až 14 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V sobotu bude skoro jasno až polojasno, od západu přibývání oblačnosti a zejména v Čechách místy s přeháňkami a s bouřkami, které budou ojediněle intenzivní. Teploty vystoupí na 28 až 32 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, který se bude postupně stáčet na západní.

V noci na neděli bude zpočátku skoro jasno až polojasno, postupně přibývání oblačnosti a ojediněle s přeháňkami. Teploty klesnou na 18 až 14 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V neděli bude oblačno, za Moravě zpočátku místy ještě polojasno. Zpočátku ojediněle s přeháňkami, během dne postupně přeháňky místy a ojediněle bouřky a intenzivní srážky. Teploty vystoupí na 28 až 32 °C, na západě Čech okolo 25 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr, který se bude během dne měnit na mírný severní.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup