Víkend horký a bohatý na bouřky

Víkend horký a bohatý na bouřky
08.06.2018
Během víkendu se bude nad střední Evropou v teplém vzduchu nadále udržovat nevýrazní oblast nízkého tlaku vzduchu, zejména v odpoledních a podvečerních hodinách se místy vyskytnout přeháňky a bouřky, ojediněle silné s denními maximy okolo 30 °C.

Počasí o víkendu bude zejména v dopoledních hodinách se zmenšenou oblačností, s přibývajícími hodinami bude přibývat i oblačnosti a srážek s bouřkami. Denní maxima zůstanou vysoké, okolo 30 °C.

V noci na sobotu bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami a s bouřkami. Teploty klesnou na 18 až 14 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr, který bude v bouřkách zesilovat. Během dne polojasno až oblačno, během dne místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle i silnými. Teploty vystoupí na 27 až 31 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr, který bude v bouřkách zesilovat.

V noci na neděli očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Teploty klesnou na 18 až 14 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr. Ve dne zpočátku polojasno, postupně místy až oblačno s přeháňkami a bouřkami. Teploty vystoupí na 27 až 31 °C. Vát bude slabý východní vítr.

frame-scrollup