Víkend dá okusit zimního počasí

Víkend dá okusit zimního počasí
27.12.2019
Během víkendu k nám bude od severu proudit studený vzduch a díky tomu se noční teploty dostanou na celém území pod nulu a ve dne zůstanou pod nulou pouze místy. Srážek bude kromě severovýchodních hor málo, takže zlepšit sněhové podmínky na horách mohou pouze sněžná děla. Po víkendu se mírně oteplí, takže studenější bude pouze víkend.

Během víkendu k nám bude od severu až severozápadu proudit studený vzduch. V noci na sobotu bude polojasno, na severovýchodě až oblačno se slabým sněžením. Teploty klesnou na -3 až -7 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. Během soboty bude oblačno až zataženo, na severovýchodě se sněžením. Teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr.

V noci na neděli většinou polojasno, na severovýchodě až oblačno se slabým sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Teploty klesnou na -3 až -7 °C. Vát bude slabý, na Moravě mírný severozápadní vítr. V neděli zpočátku oblačno až polojasno, s doznívajícími sněhovými přeháňkami. Během dne ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude slabý, na Moravě mírný severozápadní vítr. Po víkendu se mírně oteplí a denní teploty se vrátí nad nulu.

 

frame-scrollup