Víkend bude tropický s bouřkami, přívalovými dešti a krupobitím

Víkend bude tropický s bouřkami, přívalovými dešti a krupobitím
17.07.2015
O víkendu si slunce moc neužijeme, na obloze bude převládat zvětšená oblačnost se srážkami a s bouřkami, ojediněle intenzivními

Víkendové počasí se moc nevydaří, díky zvlněné studené frontě, která začne během soboty přecházet přes naše území, nás čeká počasí se zvětšenou oblačností, s deštěm, s bouřkami a ojediněle i s krupobitím a přívalovými dešti.

V noci na sobotu bude jasno až polojasno, teploty klesnou na 20 až 16 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr. V sobotu bude zpočátku jasno až polojasno, odpoledne od západu přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle intenzivními s přívalovými dešti a s krupobitím. Vát bude zpočátku mírný jihozápadní vítr, který se bude postupně stáčet na severozápadní a v bouřkách bude zesilovat.

V noci na neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami a s bouřkami. Teploty klesnou nejčastěji na 20 až 16 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr, který se bude postupně stáčet na severovýchodní.

V neděli bude oblačno až zataženo zpočátku ojediněle, postupně na většině území s přeháňkami nebo s občasným deštěm, místy s bouřkami. K večeru postupně ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí v Čechách na 25 až 29 °C, na Moravě na 27 až 31 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup