Víkend bude krásný

Víkend bude krásný
28.03.2019
Kromě teplého vzduchu se nad střední Evropu začne nasouvat i tlaková výše.

Před námi je poslední březnový víkend a máme se na co těšit. Dnes se ještě vyskytovaly místy přeháňky, které byly ojediněle silné. Dle sumace srážek za šest hodin můžeme vidět, že nejvíce srážek se objevilo na severovýchodě našeho území. Zároveň k nám však začal proudit teplejší vzduch od jihozápadu a to je zárukou dobrého počasí na víkend.

Obr. 1 Sumace srážek z dnešního odpoledne

Zdroj: chmi.cz

Kromě teplého vzduchu se nad střední Evropu začne nasouvat i tlaková výše, takže během noci se bude oblačnost velmi rychle rozpouštět. Na některých místech se tak bude tvořit mlha a to zejména tam, kde v průběhu dnešního dne pršelo.

Zítra už nás čeká vyložené jarní počasí, ranní mlhy se velmi rychle budou rozpouštět, ale v průběhu dne se ještě může tvoři kupovitá oblačnost. Na obloze tak budeme moci sledovat kumuly, které však nebudou nikterak vertikálně vyvinuty.

Obr. 2 Během zítřejšího dne se budou tvořit kumuly

Zdroj: chmi.cz

Maximální denní teploty se zítra budou pohybovat v rozmezí 13 až 17 °C, ty noční ještě mohou spadnout ojediněle k nule.

Na sobotu bychom si však měli naplánovat nějaký výlet, protože nás čeká skoro jasno, jen v Čechách přechodně polojasno a maximální teploty se vyhoupnou až k 21 °C, zejména ve středních Čechách. K tomu bude vát jen slabý proměnlivý vítr.

Obr. 3 Maximální denní teploty ojediněle překročí 20 °C

Zdroj: chmi.cz

V neděli bude tepleji na Moravě, kde teploty mohou opět atakovat 20 °C, zároveň však bude přibývat oblačnost od severozápadu, protože nás bude ovlivňovat nevýrazná studená fronta.

Autor: TD

frame-scrollup