Velké sněžení v nedohlednu

Velké sněžení v nedohlednu
27.12.2020
Pokud vyhlížíte z okna, a čekáte nějaké vydatnější sněhové srážky, tak si ještě budete muset počkat. Výhled na následující dva týdny, moc šancí na výskyt větší sněhové pokrývky nenabízí a mrazivější teploty by mohly trochu nastat v závěru prvního lednového týdne.

V pondělí bude zataženo, ojediněle s přeháňkami, k večeru na většině území s deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Na západě srážky sněhové od středních poloh. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude čerstvý jihovýchodní vítr.

V úterý bude polojasno, ráno místy ještě se zvětšenou oblačností a s doznívajícími srážkami. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C, na východě okolo 3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, od středních poloh sněhovými. Ve středu na Moravě více oblačnosti i srážek, které budou přecházet ve sněhové jen na horách. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, na východě zpočátku na 2 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude slabý jižní vítr.

V pátek a v sobotu očekáváme oblačnou oblohu, jen ojediněle se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C, při vyjasnění až na -10 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

Během neděle očekáváme zataženou oblohu, s občasnými srážkami, které budou od vyšších poloh sněhové. Ranní teploty klesnou 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 4. ledna, naznačuje zpočátku zataženou oblohu s občasným sněžením, v nižších polohách i srážky smíšené, během týdne ubývání oblačnosti i srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 0 až -4 °C, postupně na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 0 až 4 °C, postupně na -4 až 0 °C.

frame-scrollup