Velké mrazy ani přívaly sněhu nás zatím nečekají

Velké mrazy ani přívaly sněhu nás zatím nečekají
27.01.2019
Výhled počasí na příští dva týdny neslibuje žádnou bohatou sněhovou nadílku ani třeskuté mrazy. Noční minima se budou pohybovat převážně slabě pod nulou a denní maxima se budou pohybova okolo 0 °C a většinou v plusových hodnotách.

Počasí v příštích dnech nepřinese ani třeskutou zimu, ani přívaly sněhu. Ve vyšších polohách se sníh udrží, ale tam kde je zeleno nebo spíše hnědo, to tak zůstane i v dalších dnech.

Oblačno až zataženo, zpočátku zejména na východě, postupně na západě území s občasným sněžením, které bude v polohách pod 400 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

V úterý bude zpočátku oblačno až zataženo, postupně místy až polojasno, v horských oblastech místy, jinde jen ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti na -6 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek oblačno až zataženo, místy mlhy. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s deštěm se sněhem, případně s přeháňkami, které budou v polohách od 500 m sněhové. Ranní teploty klesnou zpočátku na -2 až -6 °C, postupně na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, ojediněle až na 5 °C.

Výhled na další týden, od pondělí 4. února, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu s ojedinělými přeháňkami, které budou v nižších polohách přecházet během dne ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 0 až 4 °C, postupně na -2 až 2 °C.

frame-scrollup