Velká voda v Čechách

Velká voda v Čechách
21.07.2011
V Čechách jsou zvednuty hladiny řek, srážky se přesunou na Moravu

Vydatné srážky v Čechách, kdy srážkové úhrny dosáhly místy až k 90 mm, zvedly hladiny vodních toků a na některých řekách byly vyhlášeny povodňové stupně.  3. stupeň povodňové aktivity platí na Smědé ve Frýdlantě, kde se bude vzhledem k pokračujícímu dešti hladina ještě mírně zvedat.  Nejvyšší, tedy 3. SPA platí také na Úslavě v Plzni, kde přestalo pršet a hladina bude pozvolna klesat. 2. SPA platí na Jizeře v Jilemnici, kde vzhledem k pokračování srážek bude hladina zřejmě ještě stoupat.


Během dne se srážkové pole bude pozvolna přesouvat na Moravu a srážky v oblasti Čech se budou vyskytovat hlavně v severozápadních částech území. Vydatné srážky se budou na Moravě vyskytovat až do zítřejšího dopoledne, a proto bude docházet k vzestupům hladin vodních toků nově na Moravě a může dojít k vyhlášení 1. a 2. SPA.

Uklidnění situace nastane až během zítřejšího odpoledne, kdy se dlouhodobé srážky vyskytovat už nebudou a ojedinělé přeháňky situaci nezhorší. Během zítřejšího odpoledne bude od jihozápadu ubývat oblačnosti na polojasno. Vývoj dešťů budeme nadále sledovat. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

 

Prší také na Slovensku

Počasí v ČR

Změřte si, kolik srážek u Vás spadlo

frame-scrollup