Velikonoční počasí bude aprílové

Velikonoční počasí bude aprílové
25.03.2018
Počasí během týdne bude bohaté na srážky a na horách, přechodně od vyšších poloh se budou vyskytovat srážky smíšené nebo sněhové. Ranní minima okolo 0 °C, denní maxima na začátku a na konci týdne okolo 10 °C, jinak slabě nad 5 °C.

Počasí v nadcházejícím týdnu bude poměrně bohaté na srážky, okluzní frontální systémy, které budou přes naše území postupovat, budou přinášet četné srážky a na horách, přechodně už od vyšších poloh budou přecházet ve smíšené nebo sněhové.

V pondělí bude oblačno až zataženo, na Moravě zpočátku polojasno. Od západu místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, od západu místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, ráno od středních poloh, během dne od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor sněhovými. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme polojasno až oblačno, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

V pátek očekáváme zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými nebo smíšenými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Během víkendu očekáváme proměnlivou oblačnost, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 4 až 8 °C a v neděli na 7 až 11 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 2. dubna, naznačuje proměnlivou oblačnost, místy s občasnými přeháňkami, ke konci týdne oblačnosti a srážek méně. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C.

frame-scrollup