Velikonoce studené, deštivé a někde i se sněhem

Velikonoce studené, deštivé a někde i se sněhem
14.04.2017
Velikonoce budou od severozápadu ovlivňovat frontální systémy, pondělí bude deštivé a chladné, od vyšších poloh s deštěm se sněhem

V noci na sobotu bude polojasno až oblačno, teploty klesnou na 5 až 1 °C, ojediněle s přízemními mrazíky. Vát bude slabý jihozápadní vítr. Během dne bude zpočátku oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Od severozápadu postupně přibývání oblačnosti, později s občasným deštěm nebo s přeháňkami, které na hřebenech hor budou přecházet ve smíšené nebo sněhové. Teploty vystoupí na 10 až 14 °C, na jižní Moravě až na 16 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

V noci na neděli bude zpočátku zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Od severozápadu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Teploty klesnou na 6 až 2 °C, na severozápadě až na 0 °C. Vát bude mírný západní až severozápadní vítr. Během neděle nás čeká proměnlivá oblačnost, místy s přeháňkami, od 800 m smíšenými nebo sněhovými. Teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

V noci na pondělí očekáváme oblačno až zataženo, od severozápadu místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými. Na Moravě zpočátku místy polojasno. Teploty klesnou na 3 až -1 °C. Vát bude mírný západní vítr. Na Velikonoční pondělí očekáváme zataženou oblohu s deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh srážky smíšené. Teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

 

frame-scrollup