Velikonoce s 20 °C a většinou slunečnou oblohou

Velikonoce s 20 °C a většinou slunečnou oblohou
19.04.2019
Počasí o velikonocích bude slunečné s teplotami okolo 20 °C, což možná potěší oko mnohého člověka, má to však jedno velké mínus a to prohlubování srážkového deficitu a prohlubování sucha, které už je velkého charakteru. Srážkově bohatší období je stále v nedohlednu.

Na začátku období bude počasí ještě ovlivňovat tlaková výše, ale její vliv bude pozvolna slábnout a nad námi se bude udržovat nevýrazné tlakové pole.

V pátek bude převládat jasná obloha a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude mírný východní až severovýchodní vítr.

Na bílou sobotu nás čeká zpočátku jasná obloha, od severovýchodu postupně přibývání oblačnosti na polojasno až oblačno. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, místy se vyskytnou přízemní mrazíky a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude mírný východní vítr.

V neděli na Boží hod bude nadále jasno až polojasno, ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, místy se můžou stále vyskytnout přízemní mrazíky a denní teploty vystoupí nadále vysoko, na 17 až 21 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Velikonoční pondělí bude jasné až polojasné, na Moravě přechodně místy až oblačno a místy s přeháňkami. Koledníci budou ráno vstávat do teplot okolo 5 až 1 °C a během dne vystoupí teplota na 18 až 22 °C. Vát bude mírný východní vítr.  

frame-scrollup