Vedra ukončí pondělní bouřky

Vedra ukončí pondělní bouřky
28.07.2013
Vedra přeruší pondělní studená fronta se silnými bouřkami, v týdnu opět pokračuje slunečné počasí

Počasí v pondělí a ještě i zpočátku v úterý ovlivní studená fronta, která bude přes naše území postupovat k východu. V dalších dnech se nad naše území rozšíří oblast vyššího tlaku vzduchu. V pondělí bude jasno až polojasno, odpoledne v Čechách, večer na Moravě od západu postupně přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami, místy srážky intenzivnější se silnými nárazy větru a s možností krupobití a přívalových srážek. Ranní teplota klesne na 22 až 18 °C a denní teplota vystoupí na 28 až 32 °C, na Moravě na 34 až 38 °C.

V úterý bude oblačno až polojasno, místy s přeháňkami, na Moravě zpočátku ještě zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C.

Od středy do pátku bude jasno až polojasno, během dne místy přechodně zvětšená oblačnost s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 24 až 28 °C, postupně na 26 až 30 °C.

Během víkendu očekáváme jasno až polojasno, během neděle odpoledne přechodně oblačno, místy s přeháňkami a ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup