Ve středu začne pršet, ve čtvrtek sněžit

Ve středu začne pršet, ve čtvrtek sněžit
27.11.2012
Od středy začne pršet, ve čtvrtek se výrazně ochladí a začne sněžit

Počasí u nás začne ovlivňovat významně oblast nižšího tlaku vzduchu, ve středu bude zpočátku oblačno až zataženo, ráno místy s mlhami, během dne místy mrholení, nebo slabé přeháňky. Na východě zpočátku místy polojasno. Večer bude na západě postupně srážek přibývat. Ranní minima klesnou na 6 až 2 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, na východě až na 11 °C. Vát bude mírný vítr východních směrů.

V noci na čtvrtek bude zataženo, od západu s deštěm, na západních horách postupně srážky sněhové, nebo smíšené. Během noci se bude pozvolna od západu ochlazovat. Noční teploty klesnou v Čechách na 7 až 3 °C, na Moravě na 8 až 4 °C. Vát bude mírný, ojediněle až čerstvý vítr východních směrů.

Ve čtvrtek bude zataženo s deštěm, postupně od západu od vyšších poloh srážky sněhové, během dne se bude od západu postupně ochlazovat. Nejvyšší úhrny očekáváme v Čechách a na západních horách může napadnout až 30 cm sněhu. Teplota vystoupí na 3 až 7 °C, na východě až na 9 °C. Vát bude zpočátku mírný východní vítr, který se postupně bude měnit na severozápadní.

V noci na pátek očekáváme oblačno až zataženo s doznívajícími srážkami, které budou od středních poloh sněhové. Teplota klesne na 2 až -2 °C. V pátek očekáváme oblačno, místy s přeháňkami, které budou od středních poloh smíšené, nebo sněhové. Teplota vystoupí na 0 až 4 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.  Aktuální výskyt oblačnosti.
 Dlouhodobá předpověď počasí

facebook.com

 

frame-scrollup