Ve středu intenzivní bouřky a přívalové srážky

Ve středu intenzivní bouřky a přívalové srážky
09.06.2014
Začátek týdne slunečný s tropickými 35 °C, ve středu studená fronta, intenzivní bouřky, přívalové srážky a krupobití

Na začátku týdne bude počasí ovlivňovat tlaková výše nad střední Evropou a nadále bude pokračovat od jihozápadu příliv tropického vzduchu. Dnes, v pondělí bude jasno nebo skoro jasno. Denní teploty vystoupí na tropických 31 až 35 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V noci na úterý bude jasno a na většině území bude letní noc, kdy teploty klesnou na 18 až 14 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr. Během dne bude jasno nebo skoro jasno, zejména v horských oblastech místy až polojasno a ojediněle s bouřkami. Denní teploty vystoupí na 32 až 36 °C. Vát bude slabý východní vítr.

V noci na středu bude jasno nebo skoro jasno. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a vát bude slabý východní vítr. Během dne začne počasí ovlivňovat od západu studená fronta. Zpočátku bude ještě jasno až polojasno, od západu postupně přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ojediněle se budou vyskytovat intenzivní bouřky s přívalovými srážkami a s krupobitím. Během dne se bude postupně od západu ochlazovat. Denní teploty vystoupí na 30 až 34 °C, na západě Čech na 27 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr, který v bouřkách zesílí. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup