Ve čtvrtek zvlněná studená fronta

Ve čtvrtek zvlněná studená fronta
19.07.2017
Zvlněná studená fronta začne ve čtvrtek významně ovlivňovat počasí, teploty zůstanou nadále vysoké, avšak na obloze bude více oblačnosti a srážek s bouřkami.

Ve čtvrtek přejde přes naše území k východu zvlněná studená fronta, která ovlivní počasí i v dalších dnech, bude zpočátku skoro jasno až polojasno, od západu postupně přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle vydatnými. Na Moravě srážky až ve večerních hodinách a srážek méně. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 29 až 33 °C, na jižní Moravě okolo 34 °C. Vát bude většinou mírný západní vítr.

Během pátku nás čeká oblačno, místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 20 až 16 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C, na Moravě na 27 až 31 °C. Vát bude mírný západní vítr, který bude v bouřkách zesilovat.

V sobotu bude oblačno až zataženo s přeháňkami nebo s občasným deštěm, místy s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C, na jižní Moravě až na 30 °C. Vát bude mírný proměnlivý vítr.

V neděli očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C, na jižní Moravě až na 30 °C. Vát bude mírný západní vítr.

 

frame-scrollup