Ve čtvrtek studená fronta, v neděli až 30 °C

Ve čtvrtek studená fronta, v neděli až 30 °C
03.06.2014
Za čtvrteční studenou frontou se bude o víkendu výrazně oteplovat a v neděli až 30 °C

Ve čtvrtek bude přes naše území postupovat od západu studená fronta, za kterou k nám pronikne tlaková výše, takže na víkend se vyjasní a výrazně oteplí. Ve středu bude polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami, na Moravě častějšími. K večeru na západě území přibývání oblačnosti a postupně místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr. 

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Odpoledne a k večeru od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí v Čechách nejčastěji na 18 až 22 °C, na Moravě na 20 až 24 °C. Vát bude mírný proměnlivý vítr.

V pátek bude jasno až polojasno, odpoledne ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Během víkendu očekáváme jasno až polojasno, beze srážek. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 23 až 27 °C, v neděli na 26 až 30 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup