Ve čtvrtek na Moravě vydatnější sněžení

Ve čtvrtek na Moravě vydatnější sněžení
29.11.2017
Zima se do konce týdne nepustí, zejména na Moravě bude ve čtvrtek vydatněji sněžit a může napadnout až 25 cm sněhu, na horách až 35 cm nového sněhu.

Do konce týdne bude počasí ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu a v noci na čtvrtek a během čtvrtka bude zejména Moravu ovlivňovat od jihu frontální vlna, která přinese zejména na Moravu místy vydatné sněžení, a která bude postupovat během dne k severovýchodu. Vydatnější sněžení bude způsobovat komplikace v dopravě.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, na Moravě a ve Slezsku sněžení vydatnější. Ve středních a vyšších polohách může napadnout na Moravě a ve Slezsku až 25 cm nového sněhu, na hřebenech hor až 35 cm nového sněhu. Zejména v Čechách v nižších polohách můžou srážky přecházet ve smíšené nebo dešťové. K večeru postupně ubývání srážek a oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Během pátku bude polojasno až oblačno, zejména v horských oblastech s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, přu zmenšené oblačnosti až na -7 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V sobotu nás čeká zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami. K večeru na Moravě zataženo a na východě postupně se sněžením. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce až na -8 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný severní vítr.

V neděli očekáváme oblačno až zataženo, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Na východě Moravy zpočátku sněžení četnější. K večeru v Čechách od severozápadu přibývání sněžení. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Níže jsou uvedeny modelové odhady množství napadnutého sněhu do čtvrtečního poledne, do půlnoci a do pátečního poledne. Nejedná se o konečnou sněhovou pokrývku, protože sníh bude vlivem teplot v nižších a středních polohách částečně odtávat.

množství sněhu 1

množství sněhu 2

množství sněhu 3

frame-scrollup