Vánoce ve světě

Vánoce ve světě
25.12.2015
Míst ve světě, kde panuje na Vánoce zimní atmosféra není letos mnoho.

Jaké jsou letos Vánoce na některých místech světa? 

Evropa

Štědrý den v Evropě spíše připomínal jaro. Zejména v jižní polovině Evropy převládalo jasné počasí s teplotami atakující až 20 °C. Najdeme však místa, kde jsou i bílé Vánoce. Musíme však mířit hodně na sever, například do švédského města Kiruna.

Čerstvý sníh v oblasti Kiruna

Bílé vánoce v Kiruně

Zdroj: webbkameror.se

Severní Amerika

Divoké počasí panuje na některých místech v USA. Jihovýchod země trápí záplavy, v centrální části ve státě Arkansas se dokonce včera vyskytla tornáda, která bohužel zasáhla obydlené území, takže bouře si vyžádala i oběti na životech.

Velmi vysoké teploty se ještě včera vyskytovaly například v New Yorku, kde teplota vyšplhala až na 22 °C a ve Washingtonu dokonce k 24 °C. Průměrné teploty v těchto dnech jsou přitom kolem 3 °C.

Zima a bílé Vánoce panují v severní části Kanady a samozřejmě na horách. Podobné Vánoce, jako v České republice má například Ottawa.

Pošmourné počasí v Ottawe

Mlhavé vánoce v Ottawě

Zdroj:liquidvisual.ca

Austrálie

Na druhé straně zeměkoule začalo před pár dny léto. V Austrálii panují velká vedra a ani na Štědrý den nebyla situace jiná. Hned na několika místech teploty přesáhly 40 °C. Nejtepleji bylo v Telferu, kde teplota vyšplhala až na 45,1 °C. Teplo bylo i v Marble Baru, kde naměřili 44,4 °C.

V Austrálii ještě chvíli zůstaneme, protože kromě velmi vysokých teplot na některých místech spadlo extrémní množství vody. Například v Bradshawu, kde za 12 hodin napršelo 183 mm vody.

Jižní Amerika

Tropické teploty panují například i v Argentině. Maximální hodnoty se pohybují kolem 35 °C. O něco příjemnější počasí bylo na Štědrý den v hornatém Chile, ale i tak se například v Puduhuelu teplota dostala až k 33,9 °C.

Míst ve světě, kde panuje na Vánoce zimní atmosféra není letos mnoho.

Autor: TD

frame-scrollup