Vánoce s oblevou

Vánoce s  oblevou
19.12.2021
Jaké by to byly Vánoce, kdyby mrzlo a bylo sněhu po kolena. I když meteorologické modely, ještě několik dní zpět, tuto verzi podporovaly, nyní je už více méně jasné, že téměř každoroční oteplení, dorazí i letos. Štědrý den by měl být ve znamení oteplování. Kde neleží sníh dnes, nebo kde nepřipadne na začátku týdne, tak se může s bílou pokrývkou na Štědrý den rozloučit.

V pondělí bude polojasno až oblačno, ojediněle, na severu a severovýchodě místy sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, při vyjasnění až na -8 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude slabý západní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme oblačno až zataženo, postupně s občasným sněžením, které bude v polohách pod 400 m přecházet ve srážky dešťové. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Štědrý den, pátek, bude oblačný až zatažený, zpočátku místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, na jihozápadě až na 6 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s dešťovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 27. prosince, naznačuje zataženou oblohu, místy s občasnými přeháňkami, zpočátku dešťovými, postupně většinou sněhovými. Ranní teploty klesnou zpočátku na 4 až 0 °C, postupně na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 2 až 6 °C, postupně na -1 až 3 °C.

frame-scrollup