Vánoce na blátě, zima v nedohlednu

Vánoce na blátě, zima v nedohlednu
20.12.2015
Ani Vánoce nepřinesou dlouho očekávané ochlazení, teploty zůstanou nadále velmi vysoké s maximy okolo 10 °C, náznak ochlazení vypadá až na začátek příštího roku

Počasí během Vánoc nebude mít ani na horách zimní charakter. Teploty budou po celý následující týden velmi vysoké, s maximy okolo 10 °C. Náznak ochlazení vypadá podle výpočtů meteorologických modelů až na začátek příštího roku.

V pondělí bude zpočátku zataženo, od severozápadu místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Odpoledne od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, ojediněle až na 0 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude polojasno až oblačno, místy zataženo nízkou oblačností. Ve středu k večeru od severozápadu přibývání frontální oblačnosti a místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, při nízké oblačnosti jen okolo 5 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, místy zataženo nízkou oblačností s mrholením. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 7 až 11 °C, v pátek na 6 až 10 °C.

Během víkendu očekáváme zpočátku v sobotu polojasno až oblačno, od severozápadu přibývání oblačnosti s občasným deštěm nebo s přeháňkami. V neděli zpočátku velká oblačnost s doznívajícími srážkami, postupně polojasno až oblačno. Ranní teploty klesnou v sobotu na 7 až 3 °C, v neděli na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 7 až 11 °C, v neděli na 4 až 8 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 28. prosince, naznačuje polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, ke konci týdne srážky četnější a mohly by ke konci týdne přecházet od středních poloh ve smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou zpočátku na 3 až -1 °C, postupně na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 2 až 6 °C, postupně na 0 až 4 °C.

 

frame-scrollup