Vánoce na blátě, ochlazení až na konci roku

Vánoce na blátě, ochlazení až na konci roku
15.12.2019
Počasí až do konce roku moc zimy nepřinese, celé období bude s vysokými teplotami, kdy v nadcházejícím týdnu budou maxima nad 10 °C a v období Vánoc okolo 8 °C. Ochlazovat se začne až v posledních dnech roku. Srážky se budou po většinu období vyskytovat i na horách ve formě deště.

V pondělí bude oblačno, ojediněle s přeháňkami. Zpočátku ojediněle, postupně místy zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C, při nízké oblačnosti okolo 4 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vír.

V úterý bude zataženo nízkou oblačností, na horách a postupně i v nižších polohách jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, při nízké oblačnosti okolo 4 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

Ve středu zpočátku jasno až polojasno, ojediněle, postupně na většině území zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C, při zmenšené oblačnosti na 0 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C, při nízké oblačnosti okolo 5 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme většinou zataženo nízkou oblačností, ojediněle s mrholením. Na horách polojasno. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Během víkendu očekáváme zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Předpověď počasí na Vánoce, od pondělí 23. prosince, naznačuje zataženou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, které budou pouze na hřebenech hor přecházet ve smíšené nebo sněhové. Ke konci týdne ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 6 až 2 °C, v závěru týdne na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, v závěru týdne na 2 až 6 °C.

 

 

frame-scrollup