Vánoce budou teplé

Vánoce budou teplé
22.12.2013
Vánoce budou teplé, počasí proměnlivé, během týdne místy zaprší, sníh jen na hřebenech hor

Začátek týdne ovlivní slábnoucí studená fronta, od úterý k nám bude opět ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplý vzduch od jihozápadu, který bude mít za následek inverzní charakter počasí, kdy bude místy zataženo nízkou oblačností. Ke konci pracovního týdne nás budou od západu ovlivňovat frontální systémy.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy se slabými přeháňkami nebo se slabým občasným deštěm, postupně ubývání srážek a oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude zataženo nízkou oblačností, na horách a místy i v nižších polohách jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí v úterý na 3 až 7 °C a ve středu na 4 až 8 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku oblačno, postupně až zataženo s deštěm, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. V pátek očekáváme zpočátku zataženo, s doznívajícími dešťovými přeháňkami, na horách sněhovými. Postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup