Vánoce bílé jen na horách, od vyšších poloh bude poletovat sníh

Vánoce bílé jen na horách, od vyšších poloh bude poletovat sníh
23.12.2019
Ani v letošním roce se většina území nedočká na Vánoce sněhové pokrývky. Bílo bude jen na horách a ojediněle ve vyšších polohách. Pro celý týden platí, že sněžení se bude vyskytovat od vyšších poloh, přechodně v závěru týdne už od středních. Denní teploty však zůstanou nad nulou.

V úterý, na Štědrý den bude zpočátku oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Odpoledne od západu přibývání oblačnosti s občasným deštěm, zpočátku od vyšších poloh, postupně jen na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu na Boží hod vánoční, bude zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný, přechodně místy až čerstvý severozápadní vítr.

Ve čtvrtek, na Štěpána bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, možný vznik náledí. Denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od 500 m sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až polojasno, místy s přeháňkami, od středních poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, místy až na -4 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

frame-scrollup