V závěru týdne teploty vystoupí nad 10 °C

V závěru týdne teploty vystoupí nad 10 °C
04.03.2018
Zimní a mrazivé počasí pomalu ale jistě ustupuje a díky tlakové níži k nám bude od jihozápadu proudit teplejší vzduch, denní maximy se díky tomu dostanou v závěru týdne místy nad 10 °C.

Nad naše území bude v dalších dnech proudit díky tlakové níži se středem nad západní Evropou teplejší vzduch od jihozápadu. Denní maxima se začnou na konci týdne dostávat nad 10 °C.

V pondělí bude zataženo až oblačno, na Moravě zpočátku polojasno. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C, na severovýchodě až na -9 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

Úterý přinese zataženou oblohu, místy se sněžením, které bude postupně v nižších a středních polohách přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme zpočátku zataženo až oblačno, zpočátku místy, postupně jen ojediněle s přeháňkami, ve čtvrtek přechodně polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 12. března, naznačuje zpočátku zataženou oblohu s deštěm nebo s přeháňkami, v závěru týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí nejčastěji na 7 až 12 °C.

 

 

frame-scrollup