V úterý zasvítí slunce

V úterý zasvítí slunce
16.04.2012
Po několika deštivých dnech bude v úterý panovat zmenšená oblačnost

Po deštivém a chladnějším konci minulého týdne a dneška, se do střední Evropy úterý rozšíří hřeben vyššího tlaku vzduchu, díky němu bude převládat zmenšená oblačnost, která však nevydrží dlouho. Už ve středu počasí opět ovlivní oblast nízkého tlaku vzduchu a vrátí se zvětšená oblačnost a srážky. V pondělí bude převládat zatažená obloha s deštěm, v odpoledních hodinách začne pozvolna od západu ubývat oblačnosti a srážek. Od vyšších poloh budou postupně srážky smíšené, nebo sněhové. V horských oblastech sněží od brzkých dopoledních hodin.

V noci na úterý bude v Čechách postupně jasno až polojasno, na Moravě po většinu noci ještě oblačno až zataženo, od středních poloh se srážkami smíšenými. Noční minima klesnou na 2 až -2 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. Vlivem nízkých teplot a dnešních dešťových srážek, bude docházet k tvorbě náledí.

V úterý bude většinou polojasno, místy přechodně až oblačno, jen ojediněle s přeháňkami. Na východě Moravy zpočátku ještě oblačno s doznívajícími přeháňkami. Nejvyšší teplota vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný proměnlivý vítr. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

frame-scrollup