V úterý a ve středu přeháňky, pak nízká oblačnost

V úterý a ve středu přeháňky, pak nízká oblačnost
05.10.2014
Počasí přes týden bude s nízkou oblačností, která se místy rozpustí, v úterý a ve středu pak místy s přeháňkami

Během týdne bude pokračovat mlhavé počasí s nízkou oblačností, na horách a místy i v nižších polohách se mlhy rozpustí na jasno až polojasno. V úterý a ve středu počasí ovlivní od západu slábnoucí okluzní fronta, která přinese přechodně zvětšenou frontální oblačnost a srážky.

V pondělí bude jasno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ojediněle s mrholením. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C, při nízké oblačnosti na 13 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V úterý bude zpočátku skoro jasno až polojasno, místy s mlhami, ojediněle s mrholením. Postupně od západu přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo a na západě Čech odpoledne a k večeru ojediněle s přeháňkami nebo s deštěm. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy se slabými přeháňkami nebo s mrholením a s mlhami. Během dne přechodně místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C, při zmenšené oblačnosti až na 20 °C.

Od čtvrtku do soboty očekáváme jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se na některých místech udrží po celý den. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C, při nízké oblačnosti na 14 °C.

Během neděle očekáváme zpočátku jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Od západu postupně přibývání frontální oblačnosti a k večeru postupně na západě s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C, při nízké oblačnosti na 14 °C.

V následujícím týdnu, od pondělí 13. 10. očekáváme v první polovině týdne zataženou až oblačnou oblohu s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. V druhé polovině týdne očekáváme většinou polojasno, jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup