V úterý a ve středu deštivo

V úterý a ve středu deštivo
26.05.2019
V průběhu nadcházejícího týdne bude zejména v úterý a ve středu nad naším územím ovlivňovat frontální rozhraní, které přinese četné srážky a ojediněle i intenzivní déšť. Zlepšení počasí očekáváme až na konci týdne, kdy se teploty dostanou nad 20 °C, a počasí přinese jen minimum srážek.

V pondělí bude polojasno, postupně přibývání oblačnosti až na zataženo a odpoledne a večer místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.      

V úterý se začne nad naším územím nacházet zvlněné frontální rozhraní, které postupně oddělí studený vzduch na severozápadě od teplejšího na jihovýchodě, bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ojediněle srážky intenzivní. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve středu zpočátku zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle srážky intenzivnější. Během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až polojasno, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 3. června, naznačuje skoro jasnou až polojasnou oblohou, jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 11 až 7 °C, postupně na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 18 až 22 °C, postupně na 22 až 26 °C.

frame-scrollup