V úterý a ve čtvrtek teploty nad 15 °C

V úterý a ve čtvrtek teploty nad 15 °C
03.03.2019
V minulém roce jsme v tomto období zažívali vrchol zimy, teploty se v noci pohybovaly pod -15 °C a ve dne ještě okolo -5 °C. V následujících dnech nás nic podobného nečeká, denní teploty zůstanou nadále vysoké a v pondělí a ve čtvrtek budou maxima atakovat hranici 18 °C.

V pondělí nás čeká velmi teplý den, než ho od západu ukončí studená fronta, bude zpočátku polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti a místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C, ojediněle až na 19 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude proměnlivá oblačnost, místy s občasnými přeháňkami nebo deštěm. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, ve středu ojediněle až na 14 °C. Vát bude zpočátku čerstvý, postupně mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 13 až 17 °C, od západu ochlazování, v pátek na 8 až 12 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasnými přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 11. Března, naznačuje zpočátku zataženou oblohu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, v druhé polovině týdne většinou polojasno. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 4 až 0 °C a denní teploty očekáváme nejčastěji mezi 5 až 9 °C.

frame-scrollup