V týdnu tropy s 30 °C

V týdnu tropy s 30 °C
09.06.2019
V následujících dnech nás čeká většinou polojasná až oblačná obloha, místy s přeháňkami a bouřkami, ojediněle silnými a s maximy okolo 30 °C, na západě Čech postupně s teplotami okolo 25 °C.

Za tlakovou výší, která bude postupně přes naše území postupovat k severovýchodu, se bude nad střední Evropou vlnit frontální rozhraní, mezi studeným vzduchem na západě a teplým na východě. Toto rozhraní bude pomalu postupovat k východu. Díky tomu bude postupně na západě území "chladněji", než na východě.

V pondělí nás čeká polojasná obloha, odpoledne a večer na západě Čech přibývání oblačnosti a místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V úterý a ve středu bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle silnými. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C. Vát bude většinou mírný jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek nás čeká oblačná až polojasná obloha, nadále místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní maxima vystoupí na 28 až 32 °C, na západě Čech na 26 °C.

Charakter počasí se nezmění ani o víkendu, jen teploty mírně poklesnou. Čeká nás oblačno až polojasno, místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na 27 až 31 °C, na západě Čech na 25 °C a v neděli na 22 až 26 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 17. června, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, ojediněle i s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí nejčastěji na 21 až 25 °C.

 

 

 

 

frame-scrollup