V týdnu teploty nad 20 °C ale i srážky

V týdnu teploty nad 20 °C ale i srážky
12.04.2015
Teploty porostou v polovině týdne nad 20 °C, ochlazení nastane na konci pracovního týdne a srážkám se nevyhneme

Hned v pondělí začne počasí od severozápadu ovlivňovat slabá studená fronta, za kterou bude v úterý přecházet od západu teplá fronta, za kterou se oteplí až k 20 °C. Na konci pracovního týdne ukončí příliv teplého vzduchu od západu studená fronta.

V pondělí bude polojasno až oblačno, od severozápadu přechodně až zataženo a místy se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C, na jihu až na 18 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr, který bude během dne slábnout.

V úterý bude oblačno, přechodně až zataženo, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní tepoty vystoupí na 13 až 17 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu bude polojasno, na severovýchodě zpočátku ještě se zvětšenou oblačností a ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku jasno až polojasno, odpoledne od severozápadu přibývání oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C.

V pátek očekáváme zpočátku oblačno až zataženo, na jihovýchodě území doznívání srážek. Od severozápadu postupně ubývání oblačnosti na polojasno. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 20. dubna, naznačuje zpočátku polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami, ke konci týdne bude přeháněk přibývat. Ranní teploty klesnou zpočátku na 7 až 3 °C, postupně na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 13 až 17 °C, postupně na 15 až 19 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

frame-scrollup