V týdnu teplo, nízká oblačnost a přechodně i přeháňky

V týdnu teplo, nízká oblačnost a přechodně i přeháňky
06.12.2015
Během týdne si "užijeme" nízké oblačnosti, přechodně místy i přeháněk a teplot nad 5 °C

Během nadcházejícího týdne budou postupně do střední Evropy postupovat od západu studené fronty, které však nebudou moc výrazné, co se týče ochlazení. Maximální denní teploty budou ještě po většinu týdne vystupovat nad 5 °C. Sněžení se dočkáme až v samotném závěru týdne a to jen na horách.

V pondělí bude polojasno až oblačno, místy zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C, při nízké oblačnosti okolo 6 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý bude většinou zataženo nízkou oblačností, na horách a ojediněle i v nižších polohách jasno až skoro jasno. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

Ve středu bude zpočátku většinou zataženo nízkou oblačností, na horách a ojediněle i v nižších polohách jasno až polojasno. Postupně od západu přibývání frontální oblačnosti a v Čechách místy s přeháňkami, na Moravu se dostanou srážky už jen ojediněle. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme většinou zataženo nízkou oblačností, na horách a ojediněle i v nižších polohách skoro jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, při vyjasnění ojediněle až na -2 °C. Denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

V pátek očekáváme oblačno až zataženo, zejména v Čechách místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami, které budou postupně přecházet na horách v déšť se sněhem nebo sněžení. V neděli srážek méně. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 14. prosince, naznačuje zpočátku polojasno až oblačno, od poloviny týdne očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od vyšších poloh s deštěm se sněhem nebo se sněžením. Ranní teploty klesnou zpočátku na 4 až 0 °C, postupně na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 3 až 7 °C, postupně na 0 až 4 °C.

 

 

frame-scrollup