V týdnu slunečno a často letní teploty nad 25 °C

V týdnu slunečno a často letní teploty nad 25 °C
31.05.2015
Teploty v týdnu často letní nad 25 °C, od úterý bude slunečno. Jen začátek týdne pokazí studená fronta.

V poslední době se již klasicky dočkáme během pondělí a úterý přechodu studené fronty od západu, za kterou se nad naše území rozšíří oblast tlakové výše, severně od nás. Zbytek týdne tak bude slunečný s většinou letními teplotami.

V pondělí bude zpočátku polojasno, postupně přibývání oblačnosti a později odpoledne místy s přeháňkami a s bouřkami. Na Moravě srážek méně. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Vát bude mírný vítr jižních směrů.

Od úterý do pátku bude jasno až polojasno, odpoledne a k večeru ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. V úterý ráno zpočátku ještě na východě zvětšená oblačnost s doznívajícími přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 15 až 11 °C, postupně na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C, ojediněle až na 28 °C.

Během víkendu očekáváme jasno až polojasno, odpoledne a k večeru ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 25 až 29 °C, v neděli na 23 až 27 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 8. června, naznačuje zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, ke konci týdne pak většinou oblačno a přeháňky a místy. Ranní teploty klesnou zpočátku na 13 až 9 °C, uprostřed týdne na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

 

 

frame-scrollup