V týdnu mrazy a slunečno

V týdnu mrazy a slunečno
29.09.2013
Během týdne nás čeká chladné "babí léto", v noci nás místy čekají mrazy, během dne 13 °C

Počasí v nadcházejícím týdnu bude ovlivňovat tlaková výše, kolem které k nám bude proudit chladnější vzduch od severovýchodu. Teploty během noci i dne budou poměrně nízké a proto je těžké rozhodnout, zda o nadcházejícím období můžeme hovořit jako o "babím létě", protože "babí léto" se vyznačuje ještě poměrně vysokými teplotami během dne.

V pondělí a v úterý bude jasno až polojasno, na jihozápadě Čech přechodně až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, místy se vyskytnou přízemní mrazíky a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme jasno až skoro jasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C. V pátek bude zpočátku jasno až skoro jasno, postupně od západu přibývání oblačnosti na polojasno. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C.

Během víkendu očekáváme od západu přechod frontálního systému, bude většinou oblačno, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. Výhled počasí na týden od pondělí 7. 10. naznačuje polojasno, místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní minima okolo 7 až 3 °C a denní maxima okolo 13 až 17 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

 

frame-scrollup