V týdnu i slunce a teploty nad 15 °C

V týdnu i slunce a teploty nad 15 °C
21.02.2021
Ve vyšších vrstvách atmosféry k nám bude od jihozápadu proudit velmi teplý vzduch. Denní teploty budou stoupat až nad 15 °C, avšak místy se může vyskytovat nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. Změna charakteru počasí nastane s víkendem, na návrat zimy to však už nevypadá.

V pondělí bude jasno až polojasno, zpočátku místy zataženo nízkou oblačností s mrholením. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, při vyjasnění až na -4 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, při nízké oblačnosti okolo 4 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

V úterý a ve středu bude jasno až skoro jasno, zejména ráno místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, ojediněle až na -3 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C.

Ve čtvrtek a v pátek bude jasno až skoro jasno, zejména ráno místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, ojediněle až na -3 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C.

Během víkendu očekáváme oblačnou až zataženou oblohu, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, na hřebenech hor srážky sněhové. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 1. března, naznačuje oblačnou až polojasnou oblohu s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5 až 1 °C, postupně na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 6 až 10 °C, postupně na 5 až 9 °C.

frame-scrollup