V týdnu dešťové přeháňky, až 9 °C

V týdnu dešťové přeháňky, až 9 °C
09.02.2014
Počasí během týdne proměnlivé s dešťovými srážkami, teploty porostou vysoko, až na 9 °C

Počasí během týdne bude proměnlivé, počasí budou ovlivňovat jednotlivé frontální systémy, ale teploty se udrží během dne poměrně vysoko nad nulou. Nejtepleji bude ke konci týdne. V pondělí bude polojasno, postupně až oblačno, ojediněle s přeháňkami nebo s deštěm. Dopoledne ojediněle s nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr. V úterý bude zataženo s deštěm, na horách se sněžením. V Čechách postupně srážky smíšené nebo sněhové od vyšších poloh. Odpoledne a k večeru od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Ve středu bude polojasno až oblačno s ojedinělými přeháňkami, na Moravě zpočátku ještě zvětšená oblačnost s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí 3 až 7 °C. Ve čtvrtek bude zpočátku polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti s přeháňkami nebo s občasným deštěm, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

V pátek očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Během víkendu očekáváme většinou polojasno, v sobotu zpočátku s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

Výhled na následující týden (po 17. 2.) naznačuje polojasnou oblohou, jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup