V sobotu zpočátku mrholení a teploty okolo 25 °C

V sobotu zpočátku mrholení a teploty okolo 25 °C
12.08.2016
Počasí v sobotu přinese zpočátku velkou oblačnost s mrholením nebo s přeháňkami, postupně se vyjasní. Teploty se budou pohybovat okolo 25 °C.

V noci na sobotu bude přes naše území postupovat k východu teplá fronta, za kterou se postupně do střední Evropy rozšíří oblast vysokého tlaku vzduchu. Čeká nás oblačno až zataženo, místy s mrholením nebo se slabými přeháňkami. Od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Teploty klesnou na 14 až 10 °C. Vát bude mírný západní vítr. Během dne bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Na Moravě zpočátku ještě zvětšená oblačnost s mrholením nebo se slabými přeháňkami. Během dne postupně většinou polojasno. Teploty vystoupí na 22 až 26 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Noc na neděli bude jasná až polojasno, na severních horách se můžou ojediněle vyskytnout přeháňky. Teploty klesnou na 15 až 11 °C. Vát bude většinou slabý západní vítr. Během dne očekáváme polojasno, během dne ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

frame-scrollup